Youth Exchange – Germany Young Activists for Peace and Dialogue

PROJE BİLGİLERİ

Almanya Ulusal Ajansı tarafından onaylanmış olan bu proje için 3 gençlik çalışanı arıyoruz.

Proje Tarihleri 26.07 – 04.08.2017
Son başvuru tarihi 31.05.2017 Çarşamba – Saat: 24.00 (Gerekli koşulları taşıyan , yeterli sayıda katılımcı bulunması durumunda GENÇTUR son başvuru tarihini beklemeden proje başvurularını sonlandırabilir)
Yaş Grubu 18 üstü
Katılımcı Sayısı 11 ülkeden toplam 26 katılımcı / GENÇTUR’dan 3 kişi
Proje Dili İngilizce
Konaklama Konaklama ve yemekler proje kapsamında ücretsiz olarak sunulacaktır.

Projenin özgün duyurusuna buradan ulaşabilirsiniz.

Başvuru yöntemi ile ilgili bilgilere ve başvuru belgesine buradan ulaşabilirsiniz.

Giderler

Yol, pasaport ve vize giderleri katılımcılara aittir. Ayrıca 40 Euro katılım ücreti vardır.

Yol giderlerinin en çok 275 Euro’su, projenin bitimini izleyen final raporunun yazılması ve rapor ile yapılan harcamaların Almanya Ulusal Ajansı tarafından onaylanması durumunda,  en erken projenin bitiminden 8 ay sonra, bilet, biniş kartı gibi tüm yolculuk belgelerinin eksiksiz olarak ev sahibi kuruluşa zamanında iletilmesi koşuluyla geri ödenecektir. Bu sırada 40 Euro katılım ücreti geri ödenecek bedelden düşülecektir. Yani katılım ücretini elden ayrıca ödemenize gerek yoktur.  Ayrıca vize giderlerinin 120 Eurosu proje tarafından karşılanacaktır. Ancak vize alınamaması durumunda katılımcının yaptığı harcamalar geri ödenmez.

Yol ve vize giderlerinin geri ödenmesi için katılımcıların bilet faturası, uçağa biniş kartı, vize makbuzu gibi kanıt belgelerini belirtilen sürede projenin ev sahibi kuruluşuna iletmeleri gerekmektedir. Ev sahibi kuruluşun istediği belgelerin zamanında ve eksiksiz iletilmemesi gibi katılımcıdan kaynaklanan aksaklıklar nedeniyle yol giderlerinin geri ödenmemesinin sorumluğu tümüyle katılımcıya aittir.  Böyle bir durumda GENÇTUR sorumlu tutulamaz.

Önemli not: Bu projeye katılacak olan lider adaylarından birinin, 19-31 Ağustos tarihinde yapılacak olan gençlik değişimine de liderlik yapacağından bu tarihlerde de boş olmaları ve bu sorumluluğu yüklenmeleri gerekmektedir. Bu nedenle öncelik her 2 etkinliğe de katılabilecek olanlara verilecektir.

Bu proje için yol giderlerinin geri ödenebileceği en erken tarih : 1 Mayıs 2018’dir.