Uluslararası Gönüllü Çalışma Kampları Kayıt Koşulları

NASIL KAYIT YAPTIRIRIM

Kayıt ücretleri ve 1 resimle GENÇTUR’a gelerek kayıt olabilirsiniz. Ayrıca OnlineKayıt sayfamızdaki başvuru formunu doldurup, kayıt ücretini banka hesabımıza yatırarak kayıt işlemlerini yapabilirsiniz.

İzmir’de yaşıyorsanız kayıt işlemlerinizi İzmir Temsilciliğimiz olan UPEGEM‘den de yaptırabilirsiniz.

KAYIT ÜCRETLERİ

Tutar EURO Tutar TL
Ön Kayıt 100 € 440.00 TL
Kesin Kayıt 125 € 550.00 TL
Toplam 225 € 990.00 TL

Kayıtlarımız 1 Ekim’de açılmaktadır. Bu dönemde kayıt olursanız kayıt ücretini Şubat ayı sonuna kadar 2 taksitte ödeyebilirsiniz. 1 Mart’tan sonra kayıt olmanız durumunda tüm ücreti bir kerede ödemeniz gerekir. Kamplarda yer kaldığı sürece tüm yıl boyu kayıt almaktayız.

İNDİRİMLİ ÖDEMELER

Çok Kamp İndirimi

İki ya da daha fazla kampa katılmak isteyen kampçılar hem kayıt ücretlerinde ÖZEL GENÇTUR İNDİRİMİ’nden yararlanabilecekleri gibi, hem de yalnızca 1 kez yol parası ödeyerek daha uzun süre yurt dışında kalacak, değişik arkadaş gruplarıyla tanışacak, yabancı dilini daha fazla geliştirme olanağı bulacak. Ayrıca daha az kayıt ücreti ve tek kaparo ödeyeceklerdir:

YENİ KAMPÇI KAYIT ÜCRETİ
1 Kamp 225 € 990.00 TL
Sonraki Her Kamp 200 € 880.00 TL
2 Kamp Toplamı 425 € 1,870.00 TL

Eski Kampçı İndirimi

Geçen yıllarda GENÇTUR aracılığı ile yurtiçinde ya da dışında bir gençlik kampına ya da bir başka GENÇTUR etkinliğine katılmış kampçılara da özel GENÇTUR indirimi uyguluyoruz. Eski kampçılar bir ya da daha fazla kampa kayıt olduklarında kayıt ücretlerini aşağıdaki çizelgedeki gibi ödeyeceklerdir:

ESKİ KAMPÇI KAYIT ÜCRETİ
Her Bir Kamp 200 € 880.00 TL

Ödeme Yöntemleri

 • Kayıt ücretinin TL karşılığını yatırabileceğiniz banka hesap numaramız;
  Gençlik Turizmi Derneği İktisadi İşletmesi – T.İş Bankası Beyoğlu Şubesi (Şube Kodu 1011)
  Hesap No: 2028338 IBAN : TR85 0006 4000 0011 0112 0283 38
  Açıklama kısmına “kampçı adını” yazdırmayı unutmayınız.
 • Kredi kartı ile hemen ödemek için Uluslararası Gönüllü Çalışma Kampları Ödeme Formu adresini tıklayınız

Aile İndirimi

Aynı aileden 2 kişinin (kardeş, anne, baba, oğul, kız) aynı yıl içinde birer kampa kayıt olması durumunda 2.kişinin toplam kayıt ücreti 200 € dur. Her ikisinin de aynı yıl içinde birden fazla kamplara katılması durumunda Çok Kamp İndirimi uygulanır. Anne ya da babasıyla uluslararası gönüllü çalışma kamplarına katılan 14 yaş altı çocuklardan yalnızca ön kayıt ücreti alınır.
Aile kamplarına katılacak gönüllülerin ödeyecekleri ücretleri Aile Kampları kısmında görebilirsiniz.

İPTAL VE GERİ ÖDEME KOŞULLARI

18 YAŞ ÜSTÜ (18 altı için tıklayınız)

 1. Yurtdışı “18 Yaş Üstü Uluslararası Gönüllü Çalışma Kampları”na kayıt olan gönüllü adayları, GENÇTUR’a en az 3 ülke seçeneği vermek zorundadır. İlk seçeneği olan ülkede kendilerine uygun kamp bulamayan gönüllüler diğer ülkelerdeki kamplara yerleştirilir. GENÇTUR yalnızca en az 3 farklı ülkeden seçtiği kampların hiç birinde bir kampa yerleştiremediği gönüllülerin kayıt ücretlerini 25 EURO karşılığı TL.’lik bir kesinti ile geri öder.
 2. Seçilen kamp sayısına bakılmaksızın yalnızca 1 ülkeden seçim yapılması, en az 3 farklı ülkeden kamp seçeneği verilmemesi nedeniyle kampa yerleşememe durumunda geri ödeme söz konusu değildir.
 3. Kayıt olanlar GENÇTUR kayıt ücretinin dışında ev sahibi kuruluşların aldığı ve varışta ödenecek ek bir ücretin olabileceğini bilerek kayıt olmalıdır. Gönüllüler ek ücretli bir kampı seçerlerse, kuruluşlara önceden ve banka havalesi ya da kredi kartı yoluyla doğrudan ödenen bu ücretlerin ödenmesinden sonra yapılacak iptal başvurularında, bu ücretler GENÇTUR’dan talep edilemez. Bazı kuruluşlar bu ödemeyi kampa varışta nakit olarak almaktadır.
 4. Birlikte kampa gitmek isteyen 18 yaş üstü gönüllü adayları ancak birlikte kayıt olup, art arda başvuru numarası almış olmaları ve programı nisan ayında kesinleşen kamplarda yeterli sayıda kota bulunması ve bu kampları aynı tercih sırasıyla seçmiş olmaları koşuluyla aynı kampa yerleştirilebilirler. 1 kız + 1 erkek gönüllünün aynı kampa yerleşim şansı, 2 kız ya da 2 erkek gönüllüye göre daha yüksektir.  Kamplarda ulus ve cinsiyet dengesinin gözetilmesi amacıyla konulan bu uluslararası kural nedeniyle, GENÇTUR özellikle aynı cinsiyetteki 2 başvuruyu aynı kampa yerleştirmeyi garanti etmemektedir. Birlikte gitmenin mümkün olmadığı durumlarda başvuru sahipleri aynı ya da başka bir ülkede, farklı kamplara yerleştirilmeyi kabul etmiş sayılırlar.
 5. Kampa kayıt olmak vize garantisi sağlamaz. Herhangi bir nedenle vize alamayanlara kayıt ücretleri geri ödenmez. Ancak, kaydı eğer o tarihte boş yer varsa 18 yaş üstü kampı olan bir başka vize isteyen ülkeye ya da vize istemeyen bir ülkeye aktarılır. Aktarılan ve vize isteyen ülkeden de vize alınamazsa kayıt ücreti geri ödenmez. Bu yerleşim hakkı en geç kamp yılının 31 Aralık tarihine kadar kullanılmazsa, yanar. Gönüllü bu seçeneği istemezse kayıt ücreti geri ödenmez.
 6. Başvuru tarihi ile seçilen kampın başlangıç tarihi arasında 45 günden az bir zaman olması durumunda; kabul belgesinin postadan geç gelmesi, gönüllünün pasaportunu çıkartmamış olması ya da geç çıkartması, kabul belgesinin faks ya da taranmış kopyasının konsoloslukça yeterli bulunmaması vb. herhangi bir nedenden vize alınamaması durumunda GENÇTUR sorumluluk kabul etmez. Gönüllü zaman darlığından doğacak riskleri göze alarak başvurusunu yapmalıdır.
 7. Gönüllünün kendisinden kaynaklanan nedenlerle başvurusunun iptalini istemesi ya da kesin kayıt ücretini zamanında ödememesi nedeni ile başvurusunun GENÇTUR tarafından iptal edilmesi durumunda:
  1. Ön kayıt yaptırdığı halde şubat ayı sonuna kadar ikinci taksitini ödemeyenlerin kayıtları dondurulur. Gönüllü eğer daha sonra ödeme yaparsa kaydı yeniden işleme konur ancak erken kayıt olanaklarından artık yararlanamaz ve bu konuda hak iddia edemez. Kaydını iptal etmek isterse, ödemiş olduğu ön kayıt bedeli faturayı iade etmesi koşulu ile 25 Euro kesinti ile geri ödenir. Faturasız geri ödeme kesinlikle yapılmaz
  2. Kamp seçim tercihlerini GENÇTUR tarafından belirlenen süre içinde göndermeyenler, yeterli sayıda tercih bildirmeyenler kampa yerleştirilemez ve kayıtları dondurulur. Gönüllü eğer daha sonra kamp seçimlerini eksiksiz olarak GENÇTUR’a iletirse kaydı yeniden işleme konur ancak erken kayıt olanaklarından artık yararlanamaz ve bu konuda hak iddia edemez.
  3. Dondurulmuş kayıtlar bir sonraki seneye aktarılamaz. Ancak Gönüllü gerekli ödemeyi ya da kamp seçimini belirtilen tarihten sonra ama aynı yıl içinde yaparsa kaydı yeniden işleme konur. Aksi durumda kayıt iptal edilir ve geri ödeme yapılmaz.
  4. İptal başvurusunun yapıldığı tarihte, eğer gönüllünün yerleştirildiği kampın başlamasına 30 günden çok zaman varsa yalnızca kesin kayıt ücretlerinin yarısı geri ödenir.  Kampın başlangıç tarihine 30 günden az zaman kalmışsa kayıt ücreti geri ödenmez. Ancak seyahat etmeye engel oluşturacak bir kaza, hastalık, birinci dereceden bir yakının ölümü gibi durumların belgelenmesi koşuluyla kamp başlangıç tarihine bakılmaksızın kayıt ücreti 25 Euro kesinti ile geri ödenir.
  5. İptal başvurusunun yapıldığı tarihte, eğer gönüllü henüz bir kampa yerleştirilmemişse, 25 Euro kesinti ile kayıt ücreti geri ödenir. Faturasız geri ödeme kesinlikle yapılmaz
  6. 2 ve daha çok kampa kayıt yaptırıp da, bu başvuruların birini ya da tümünü iptal edenlerin geri ödeme koşulları için “e” maddesi uygulanır ve iptal ettirdikleri kamplarının başlangıç tarihi esas alınır.
  7. Kayıtlar gelecek seneye kesinlikle aktarılamaz. Gönüllü, iptal ettiği kamp yerine bir başka kampa gitmek isterse, 25 Euro fark ödeyerek bu hakkını aynı yılın 31 Aralık tarihine kadar kullanmalıdır. Bu durumda gönüllü, yeni kampında ek ücret farkı varsa bunu da ev sahibi kuruma ödemekle yükümlüdür.
  8. Kaydını iptal edip, kayıt koşulları gereği yatırdığı kayıt ücretini alamayan gönüllüler, kendisi yerine kampa gidecek bir arkadaşına/yakınına kayıt hakkını devredebilir. Ancak bu kişi kamp kayıt hakkını burs olarak kazanmışsa hakkını bir başkasına devredemez.
  9. Yurtdışındaki Gönüllü kuruluşlara aktarılmak üzere GENÇTUR’a verilen Ek Katılım Ücreti kesinlikle geri ödenmez. İptal başvurusunun yapıldığı tarihte gönüllü bu ücreti henüz ödememişse bu ücret geri ödenecek bedelden kesilerek alınır.
  10. Geri ödemelerde GENÇTUR ya da temsilcisi kuruluş tarafından kesilmiş olan faturanın GENÇTUR’a ya da temsilcisi kuruluşa geri verilmesi gerekmektedir. Lütfen faturanızı kaybetmeyiniz. Geri verilemeyen faturaya ödeme yapılmaz.
  11. GENÇTUR’un aldığı kayıt ücretinin karşılığı, gönüllünün yurtdışında bir kampa yerleştirilmesi ve adına bir davetiye getirtilmesidir. Bu nedenle GENÇTUR, gidilen ülkedeki gönüllü kuruluştan kaynaklanan sorunlar ve zorunluluklar nedeniyle oluşan, proje değişikliği, kamp iptali nedeniyle yer değişikliği vb. aksaklıklardan sorumlu değildir. GENÇTUR’un sorumluluk alanı dışındaki bu tür durumlarda kayıt ücretlerinden geri ödeme söz konusu değildir. Gönüllüler, bir kampa yerleştirilme ya da davetiye getirtilmesi konusunda yaşanacak aksaklıklar dışında GENÇTUR’u sorumlu tutmayacaklarını peşinen kabul ederler.
 8. GENÇTUR’dan kaynaklanan bir nedenle kampa yerleştirilememeniz durumunda Ön Kayıt ve Kesin Kayıt bedelleri 25 € karşılığı TL’lik kesinti ile 31 Ağustos’tan sonra geri ödenir.
 9. Gönüllüler, yurt dışına çıkmadan önce (yeşil pasaportlu olsalar dahi) seyahat ve sağlık sigortası yaptırmış olmalıdır. Seyahat sırasında bagaj kaybı, kamplarda oluşabilecek hırsızlıklar, eşya, para ve pasaport kaybı, sağlık sorunları ve hastane giderleri ancak bunları kapsayan bir sigorta yaptırılmış olması durumunda ve sigorta şirketine gerekli belgelerin verilmesi sonucunda sigorta şirketi tarafından geri ödenir. Gönüllü bu konuda GENÇTUR tarafından bilgilendirildiğini ve uyarıldığını, GENÇTUR ya da kampı düzenleyen kuruluşların bu konuda bir sorumluluğu olmadığını en baştan kabul eder.
 10. Yukarıda yazılı kayıt ve geri ödeme koşullarını kabul ettiğimi onaylar, başvuru belgesinde verdiğim kişisel bilgilerin doğru olduğunu, bu bilgiler nedeniyle oluşacak aksaklıklardan GENÇTUR’u sorumlu tutmayacağımı beyan ve kabul ederim.

İPTAL VE GERİ ÖDEME KOŞULLARI

18 YAŞ ALTI (18 üstü için tıklayınız)

 1. Yurtdışı “18 Yaş Altı Uluslararası Gönüllü Çalışma Kampları”na kayıt olan gönüllü adayları, GENÇTUR’a en az 3 ülke seçeneği vermek zorundadır. İlk seçeneği olan ülkede kendilerine uygun kamp bulamayan gönüllüler diğer ülkelerdeki kamplara yerleştirilir. GENÇTUR yalnızca en az 3 farklı ülkeden seçtiği kampların hiç birinde bir kampa yerleştiremediği gönüllülerin kayıt ücretlerini 25 EURO karşılığı TL.’lik bir kesinti ile geri öder.
 2. Seçilen kamp sayısına bakılmaksızın yalnızca 1 ülkeden seçim yapılması, en az 3 farklı ülkeden kamp seçeneği verilmemesi nedeniyle kampa yerleşememe durumunda geri ödeme söz konusu değildir. Temmuz ayı sonuna kadar yeni kampların açılması söz konusu olduğundan, yerleşemeyen gönüllülere, yeni gelen kamp duyuruları iletilerek bir kampa yerleşmeleri sağlanmaktadır. Bu nedenle geri ödemeler ancak hiç bir kamp seçeneğinin kalmadığı 31 Temmuz’dan sonra yapılmaktadır.
 3. Kayıt olanlar GENÇTUR kayıt ücretinin dışında ev sahibi kuruluşların 18 yaş altı kamplar için varışta ödenecek ek bir ücret aldığını ve bu ek ücretlerin ülkesine ve kampına göre   50-400 Euro arasında değiştiğini bilerek kayıt olmalıdır. Kuruluşlara önceden ve banka havalesi ya da kredi kartı yoluyla doğrudan ödenen bu ücretlerin ödenmesinden sonra yapılacak iptal başvurularında, bu ücretler GENÇTUR’dan talep edilemez. Bazı kuruluşlar bu ödemeyi kampa varışta nakit olarak almaktadır.
 4. Birlikte kampa gitmek isteyen 18 yaş altı gönüllü adayları ancak birlikte kayıt olup, art arda başvuru numarası almış olmaları ve programı nisan ayında kesinleşen kamplarda yeterli sayıda kota bulunması koşuluyla aynı kampa yerleştirilebilirler. 1 kız + 1 erkek gönüllünün aynı kampa yerleşim şansı, 2 kız ya da 2 erkek gönüllüye göre daha yüksektir.  Kamplarda ulus ve cinsiyet dengesinin gözetilmesi amacıyla konulan bu uluslararası kural nedeniyle, GENÇTUR özellikle aynı cinsiyetteki 2 başvuruyu aynı kampa yerleştirmeyi garanti etmemektedir. Birlikte gitmenin mümkün olmadığı durumlarda başvuru sahipleri aynı ya da başka bir ülkede, farklı kamplara yerleştirilmeyi kabul etmiş sayılırlar.
 5. Kampa kayıt olmak vize garantisi sağlamaz. Herhangi bir nedenle vize alamayanlara  kayıt ücretleri geri ödenmez. Ancak kaydı eğer o tarihte boş yer varsa 18 yaş altı kampı olan bir başka ülkeye ya da vize istemeyen bir ülkeye aktarılır. Bu ülkeden de vize alınamazsa kayıt ücreti geri ödenmez. Bu yerleşim hakkı en geç kamp yılının 31 Aralık tarihine kadar kullanılmazsa, yanar. Gönüllü bu seçeneği istemezse kayıt ücreti geri ödenmez.
 6. Başvuru tarihi ile seçilen kampın başlangıç tarihi arasında 45 günden az bir zaman olması durumunda; kabul belgesinin postadan geç gelmesi, gönüllünün pasaportunu çıkartmamış olması ya da geç çıkartması, kabul belgesinin faks ya da taranmış kopyasının konsoloslukça yeterli bulunmaması vb. herhangi bir nedenden vize alınamaması durumunda GENÇTUR sorumluluk kabul etmez. Gönüllü zaman darlığından doğacak riskleri göze alarak başvurusunu yapmalıdır.
 7. Gönüllünün kendisinden kaynaklanan nedenlerle başvurusunun iptalini istemesi ya da kesin kayıt ücretini zamanında ödememesi nedeni ile başvurusunun GENÇTUR tarafından iptal edilmesi durumunda:
  1. Ön kayıt yaptırdığı halde şubat ayı sonuna kadar ikinci taksitini ödemeyenlerin kayıtları dondurulur ve ön kayıt ücreti geri ödenmez. Gönüllü eğer daha sonra ödeme yaparsa kaydı yeniden işleme konur ancak erken kayıt olanaklarından artık yararlanamaz ve bu konuda hak iddia edemez. Kaydını iptal etmek isterse, ödemiş olduğu ön kayıt bedeli faturayı iade etmesi koşulu ile 25 Euro kesinti ile geri ödenir. Faturasız geri ödeme kesinlikle yapılmaz
  2. Kamp seçim tercihlerini GENÇTUR tarafından belirlenen süre içinde göndermeyenler, yeterli sayıda tercih bildirmeyenler kampa yerleştirilemez ve kayıtları dondurulur. Gönüllü eğer daha sonra kamp seçimlerini eksiksiz olarak GENÇTUR’a iletirse kaydı işleme konur ancak erken kayıt olanaklarından artık yararlanamaz ve bu konuda hak iddia edemez.
  3. Dondurulmuş kayıtlar bir sonraki seneye aktarılamaz. Ancak Gönüllü gerekli ödemeyi ya da kamp seçimini belirtilen tarihten sonra ama aynı yıl içinde yaparsa kaydı yeniden işleme konur. Aksi durumda kayıt iptal edilir ve geri ödeme yapılmaz.
  4. İptal başvurusunun yapıldığı tarihte, eğer gönüllünün yerleştirildiği kampın başlamasına 30 günden çok zaman varsa yalnızca kesin kayıt ücretlerinin yarısı geri ödenir.  Kampın başlangıç tarihine 30 günden az zaman kalmışsa kayıt ücreti geri ödenmez. Ancak seyahat etmeye engel oluşturacak bir kaza, hastalık, birinci dereceden bir yakının ölümü gibi durumların belgelenmesi koşuluyla kamp başlangıç tarihine bakılmaksızın kayıt ücreti 25 Euro kesinti ile geri ödenir.
  5. İptal başvurusunun yapıldığı tarihte, eğer gönüllü henüz bir kampa yerleştirilmemişse, kayıt ücreti 25 Euro kesinti ile geri ödenir.
  6. 2 ve daha çok kampa kayıt yaptırıp da tüm başvurularını iptal edenlerin geri ödeme koşulları için “e” maddesi uygulanır ve kamplarının başlangıç tarihi esas alınır.
  7. Kayıtlar gelecek seneye kesinlikle aktarılamaz. Gönüllü, iptal ettiği kamp yerine bir başka kampa gitmek isterse, 25 Euro fark ödeyerek bu hakkını aynı yılın 31 Aralık tarihine kadar kullanmalıdır. Bu durumda gönüllü, yeni kampında ek ücret farkı varsa bunu da ev sahibi kuruma ödemekle yükümlüdür.
  8. Kaydını iptal edip , kayıt koşulları gereği yatırdığı kayıt ücretini alamayan gönüllüler, kendisi yerine kampa gidecek bir arkadaşına/yakınına kayıt hakkını devredebilir.
  9. Yurtdışındaki Gönüllü kuruluşlara aktarılmak üzere GENÇTUR’a verilen Ek Katılım Ücreti kesinlikle geri ödenmez. İptal başvurusunun yapıldığı tarihte gönüllü bu ücreti henüz ödememişse bu ücret geri ödenecek bedelden kesilerek alınır.
  10. Geri ödemelerde GENÇTUR tarafından kesilmiş olan faturanın GENÇTUR’a geri verilmesi gerekmektedir. Lütfen faturanızı kaybetmeyiniz. Geri verilemeyen faturaya ödeme yapılmayacaktır. 
  11. GENÇTUR’un aldığı kayıt ücretinin karşılığı, gönüllünün yurtdışında bir kampa yerleştirilmesi ve adına bir davetiye getirtilmesidir. Bu nedenle GENÇTUR, gidilen ülkedeki gönüllü kuruluştan kaynaklanan sorunlar ve zorunluluklar nedeniyle oluşan, proje değişikliği, kamp iptali nedeniyle yer değişikliği vb. aksaklıklardan sorumlu değildir. GENÇTUR’un sorumluluk alanı dışındaki bu tür durumlarda kayıt ücretlerinden geri ödeme söz konusu değildir. Gönüllüler, bir kampa yerleştirilme ya da davetiye getirtilmesi konusunda yaşanacak aksaklıklar dışında GENÇTUR’u sorumlu tutmayacaklarını peşinen kabul ederler.
 8. GENÇTUR’dan kaynaklanan bir nedenle kampa yerleştirilememeniz durumunda Ön Kayıt ve Kesin Kayıt bedelleri 25 € karşılığı TL’lik kesinti ile geri ödenir.
 9. Gönüllüler, yurt dışına çıkmadan önce (yeşil pasaportlu olsalar dahi) seyahat ve sağlık sigortası yaptırmış olmalıdır. Seyahat sırasında bagaj kaybı, kamplarda oluşabilecek hırsızlıklar, eşya, para ve pasaport kaybı, sağlık sorunları ve hastane giderleri ancak bunları kapsayan bir sigorta yaptırılmış olması durumunda ve sigorta şirketine gerekli belgelerin verilmesi sonucunda sigorta şirketi tarafından geri ödenir. Gönüllü bu konuda GENÇTUR tarafından bilgilendirildiğini ve uyarıldığını, GENÇTUR ya da kampı düzenleyen kuruluşların bu konuda bir sorumluluğu olmadığını en baştan kabul eder.
 10. Yukarıda yazılı kayıt ve geri ödeme koşullarını kabul ettiğimi onaylar, başvuru belgesinde verdiğim kişisel bilgilerin doğru olduğunu, bu bilgiler nedeniyle oluşacak aksaklıklardan GENÇTUR’u sorumlu tutmayacağımı beyan ve kabul ederim.